SOLÁRIUM LEON – OPÁLENÍ PO CELÝ ROK | REVOLUČNÍ 206/8 | 400 01 ÚSTÍ NAD LABEM | +420 737 351 384 | SOLARIUM.LEON@SEZNAM.CZ

ESTETICKÁ LYMFODRENÁŽ  (HUBNUTÍ, CELULITIDA…), RELAX

MK400L PŘEDSTAVUJE KOMPLEXNÍ DRENÁŽNÍ SYSTÉM, CHARAKTERIZUJÍCÍ PROFESIONALITU, KVALITU, JEDINEČNOST

LYMFODRENÁŽNÍ KALHOTY MK400L S IR TEPLEM

 • Lymfodrenážní kalhoty mají 24 na sobě nezávislých vzduchových komor. Díky vysokým kalhotám, přes pas a břicho, se daří přizpůsobovat téměř každé postavě.
  Jsou velmi profesionální a vymyšleny tak, že se nemůže stát, že by nějaké místo bylo bez pokrytí a s nesprávným tlakem.  Přístroj MK400L+IR má přidělené zdravotní  ISO.
  Tyto kalhoty sahají od nártů, třísel, dolní části břicha až po horní část (pod prsa). Kalhoty pracují na “postupující tlakové vlně”.
 • Zákazník, kterému přístrojovou lymfodrenáž aplikujeme, si lehne do lymfodrenážních kalhot (MK400L s IR teplem až 45°C),  které dosahují až  přes břicho.  Komory se v postupných intervalech napouští vzduchem. Přístroj  zajišťuje nepřetržité, přesné měření aktuálního tlaku ve všech komorách. Přesně ví, jaký tlak v komoře právě je a podle toho reaguje. Stroj má v sobě nejpřesnější neustálou kontrolu a skener pro tělo klienta. Dále má v sobě tepelnou vložku s nastavením na teplotou od 20° do 45°C.
 • Při každé proceduře je ještě nutné uvolnit ručně v krční oblasti  uzliny (terminy). Uvolnění uzlin v místě solaru, tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen, provede náš přístroj sám nastaveným programem.  Tím i chrání klienta proti případným následkům neodborné procedury.

POSTUP:  JEDNA PROCEDURA TRVÁ 45 MINUT

 1. Stimulujeme lymfatické uzliny částečně ručně a částečně programem přístroje. Uvolnění uzlin trvá 5 minut.
 2. Spouštíme program na hubnutí a odbourávání celulitidy. Přístroj neustále kontrolujte přesnost tlaku a skenuje tělo klienta. Zasahuje do hloubky tkáně a stimuluje svalovou tkáň nastaveným tlakem, rytmem, zahříváním těla (nepotíte se), vše je předem nastavené na přístroji. Tato část trvá 20 minut.
 3. Spouštíme stimulaci lymfy…
  Lymfa je potupně stimulovaná v pravidelných vlnách. Střídá se jemný tlak a následné uvolnění. Vše se opakuje po předem nastaveném programu po dobu 20 minut.
 • Při odstraňování celulitidy pomocí přístroje MK400L s IR teplem, se obvykle doporučuje minimálně 10 procedur, každá procedura trvá cca 45 min. (S přihlédnutím na stupeň celulitidy klienta.)
 • Mezi jednotlivými aplikacemi by měl být odstup 48 hodin, tak dlouho trvá aktivace lymfatického systému po lymfodrenáži.

Zákaznice tedy hubne nejvíce až ve chvíli, kdy v noci po proceduře spí, tělo je v klidu a lymfatický systém může naplno pracovat.

Není vhodné pomáhat lymf. systému nepřetržitě, je třeba aby pracoval sám a tělo dosáhlo rovnováhy vlastními silami.

Klinický výzkum na přístroji MK400L 10. listopadu 2013:
provedla korejská akademie obezity a estetického ošetření, klinický výzkum pro ošetření přístrojem na vzduchovou tlakovou lymfodrenáž. Klinického výzkumu se zúčastnilo 66 žen ve věku v rozmezí od 20 do 60 let.

Cyklus ošetření trval u každého jedince 1 měsíc, ošetření bylo provedeno 2x týdně, celkem každý absolvoval 8 ošetření.

Výsledek byl:                                                                                                                Břicho úbytek průměrně -4,3cm   (v rozmezí od -3,0cm do -8,5cm)                    Stehno úbytek průměrně -2,2cm   (v rozmezí od -1,2cm do -3,0cm)    Maximální  tlak 120 mmH

BEZPEČNÁ PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ NA MK400L S IR TEPLEM.

MK400L IR používáme pouze jako kosmetickým přístroj.

Správně prováděná přístrojová lymfodrenáž  dodržuje správný směr i tlak.

Pokud má řešit nějaký problém nebo i působit preventivně, je naprosto nutné, aby lymfodrenáž probíhala bezpečně a podle této zásady.

Lidské tělo nemá standardní tvar, a proto je nutné, aby přístroj pracoval správně v každé situaci a dokázal se přizpůsobit všem tělesným proporcím. Jistotu přináší technologie zajišťující nepřetržité, přesné měření aktuálního tlaku ve všech komorách. To znamená, že přístroj přesně ví, jaký tlak v komoře právě je a podle toho reaguje. Samozřejmostí by pak mělo být, že kalhoty (kombinéza), kterým se aplikace provádí, je pouze z jednoho kusu. Tím se eliminují místa, kde by tlak mohl poklesnout (jako se tomu děje u přístrojů složených z několika kusů). Přístroje MK400L+IR všechny tyto zásady splňuje a má přidělené zdravotní ISO.

 • Tento nejmodernějšího plně profesionální přístroj s 24 vzájemně se překrývajícími vzduchovými komorami je u nás ve studiu používán k regenerační a estetické variantě.
 • Přístroj zajistí ošetření kompletní dolní části těla, od kotníků nahoru, až přes celé břicho. Lymfodrenáž této části těla má nejvýraznější efekt na celkový lymfatický systém a proto je i nejpoužívanější, a to jak v estetice, tak ve sportu, či  odborníky ve zdravotnictví.

 PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ NA HUBNUTÍ A CELULITIDU

Jak jsme již uvedli výše, lymfodrenáže se používají také při odstraňování celulitidy, lidově nazývané “pomerančová kůže”. Pomerančová kůže byla známá již v antice, ale její výskyt roste geometrickou řadou a je v současnosti pozorovaný i v zemích, kde ji dříve vůbec neznali. Není to problémem jen silných žen, ale také štíhlých, a projevuje se i u mužů a chlapců.

 • Názor, že za celulitidu může nezdravý způsob života, platí jen z části, studie prokazují, že záleží na tom, jak kvalitní potraviny jíme, jak se lidské tělo dokáže vyrovnat s toxiny, hormony přijímanými v potravě, a jakým způsobem dokáže spalovat tuky.
 • Stale častěji se využívá přístrojová metoda, protože na trh přichází nové profesionální přístroje.

Ne každý může lymfodrenáž podstoupit. 

KONTRAINDIKACE:                                                                                                                                    Není vhodná a nesmí být prováděna při:

 • Při zhoubném nádorovém onemocnění
 • Bakteriální a virové nemocí, horečce, při léčbě antibiotiky
 • Závažném srdečním onemocnění, městnání krve, baipasu
 • V době ošetření v případě vysokého krevního tlaku, tělesné slabosti
 • V místě aplikace umělého či kovového implantátu, s umělou kůží
 • Při otevřených ranách
 • Akutním žilním onemocnění – zánět žil, upozornění lékaře na nebezpečí trombózy
 • Akutních kožních onemocněních
 • Onemocnění jater (cirhoza jater) a ledvin
 • Velkém mateřském znaménku – nutno vyšetřit!!!
 • Nejasné bolesti břicha (navštivte svého lékaře). Při bolestivé nebo silné menstruaci.
 • Chronické zácpě, při epilepsii a kýle
 • Zvýšení tlaku nitrooční tekutiny, zeleném zákalu
 • Těhotenství
 • Zvětšení lymfatických uzlin
 • Těžkém diabetu (zanedbávaná léčba cukrovky)
 • Hyperfunkci štítné žlázy   

Zákazník by měl znát svůj zdravotní stav, je-li způsobilý absolvovat procedury.

Kromě lymfodrenážního přístroje, provozujeme také přístroj na hubnutí a odbourávání celulitidy. Prohřívá 50 minut tělo intenzívním hloubkovým infrateplem 44-45°C. Zahřátím přinutí rozproudit krevní oběh a jeho metabolismus a  tělo začíná spalovat. Na tomto principu pracuje náš další přístroj BEAUTYTHER PROFI. Více na těchto stránkách… TERMOHUBNUTÍ

CO JE LYMFA – LYMFATICKÝ SYSTÉM…

Lymfatický systém se stará o včasný a dostatečný přesun veškerých zplodin a odpadů organismu z těla ven. Jeho hlavní funkcí je obrana proti různým patologickým dějům a podílí se na imunitě lidského těla. Lymfatické uzliny jsou velmi důležitým orgánem lymfatického systému.Před přístrojovou lymfodrenáží je velmi důležité v oblasti krku provést  speciálními hmaty, kterými se uvolní lymfatické uzliny. Tím se zajistí bezproblémový odtok mízy. Dále přístroj sám uvolní  uzliny v místě solaru, tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen.

CO UMÍ LYMFA:

Lymfa odvádí zplodiny metabolismu, toxiny, odumřelé buňky, nádorové buňky, bakterie, tukové kapénky, lymfocyty (bílé krvinky) a proteiny (bílkoviny). 

Mízní uzliny, které tyto látky zachycují a likvidují, jsou během lymfatické masáže více zatíženy. Musí přefiltrovat větší množství mízy. Nejsou-li odborně vyprázdněny a ošetřeny, můžou se zablokovat a průtok lymfy se zpomalí nebo zastaví. Potom dochází k otokům (lymfedémům) a hromadění odpadních látek, které můžou zapříčinit záněty a celkové oslabení imunitního systému.Vybírejte si kvalitní přístroje a správné provedení celkové procedury. 

 • Existuje mnoho přístrojů zaměřených na lymfodrenáže, rozdíly v jejich kvalitě jsou však naprosto zásadní. Existují i přístroje pro domácí použití, které vám může předepsat lékař.
 • Tlaková terapie musí probíhat kvalitně a uvolnění lymfatických uzlin je nutným předpokladem. Přístroj MK400L+IR  má unikátní program, kterým před každou masáží uvolňujeme lymfatické uzliny.

Zákazník by měl znát svůj zdravotní stav,  je-li způsobilý absolvovat procedury.

SOLÁRIUM

Bronz během nekolika návštěv. Opálení a relaxace v horizontálním či vertikálním soláriu. Rady a tipy od profesionálů.

TERMOHUBNUTÍ

Zlepšení prokrvení a krvetvorby. Efektivní úbytek tukové tkáně. Cílené hubnutí v problémových partiích.

Copyright © Blanka Matoušová 2019