SOLÁRIUM LEON – OPÁLENÍ PO CELÝ ROK | REVOLUČNÍ 206/8 | 400 01 ÚSTÍ NAD LABEM | +420 737 351 384 | SOLARIUM.LEON@SEZNAM.CZ

SLUNEČNÍ TERAPIE V NAŠICH SOLÁRIÍCH

Bez slunce není života! Nedostatek světelných paprsků způsobuje melancholické stavy, které můžou přecházet do stavů smutku a depresí… od těch je jen kousek k onemocnění fyzických orgánů.

Terapie světlem (solária) a suchým teplem začali poskytovat severské státy, které jsou známy svým nedostatkem slunečního záření. Odtud také pochází solária.

Naše solární lampy jsou nejmodernější na trhu, jsou zcela bezpečné a splňují normy EU, neboť podle nových výzkumů jsou upraveny a obsahují stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý.

Slunění v zimě?

Působí blahodárně na organismus – aktivuje prokrvení organismu, zlepšuje funkci nervového systému, posiluje oběhový systém a krvetvorbu, aktivuje imunitní systém a navíc vás ještě opálí, ale jen tolik kolik budete chtít.

Solární záření využívá jen klient se zdravou kůží. V opačném případě na doporučení odborného lékaře. Jde ryze o individuální zdravotní okolnosti, vycházející z fototypu pleti a zdravotních rizik jedince. Pozor na to, užíváte-li léky, se kterými se nesmí ani na sluníčko.

Rozhovor: Dermatolog Prof. MUDr. Stanislav Pavel

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded& v=jU0hpL5buiQ

Sluneční vitamin – vitamin D

Vitamín D je nezbytný pro naše zdraví. Většina Evropanů dostává velmi málo Vitaminu D, zejména v zimních měsících, protože sluneční světlo obsahuje málo ultrafialového záření.

Prospěšnost Vitamínu D dokazují Světové medicínské studie:

  • zdraví buněk: například: rakovina prsu, dělohy, plic, rakovina tlustého střeva, rakovina prostaty a jiné
  • zdravé kosti: osteoporóza, měknutí kostí a destrukce kyčlí
  • zdravé orgány: vysoký krevní tlak, nemoci srdce a cév
  • duševní zdraví: SAD, PMS, deprese a všeobecné psychické stavy
  • autoimunitní onemocnění: roztroušená skleróza, cukrovka typu I a revmatoidní artritida
  • nemoc kůže: například: lupenka, akné
  • redukci nadváhy a pohybové aktivity

V medicínských i vědeckých kruzích není pochyb o tom, že 90% potřebného Vitaminu D naše tělo přijímá cestou ze slunečního záření přes kůži. Stravou přijímáme pouze 10% Vitaminu D. Proto se slunečního záření nemůžeme zříc, protože zajišťuje nepostradatelný Vitamin D, jehož nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy.

V dnešní době většina lidí žije a pracuje v uzavřených prostorech (byty, domy, kanceláře, obchody, auta, továrny, hypermarkety apod.) Chybí jim přirozené sluneční záření, které naši předci přijímali denně. Proto je dnes pro nás velmi obtížné udržet si potřebou hladinu Vitaminu D, a to zejména v zimním období, když je slunce příliš málo. Na základě našeho změněného způsobu života trpí mnoho lidí – a to nejen na podzim a v zimě, ale dokonce i na jaře a v létě – následky nízké hladiny Vitamínu D. Z tohoto důvodu doporučují přední experti na Vitamín D mírné slunění.

Kompletní články: van der Rhee, Han; Coeberg, Jan Willem; de Vries, Esther: Sluneční záření, Vitamin D a ochrana před rakovinou: systematické recenze epidemiologických studií v evropském žurnálu pro prevenci rakoviny jsou ke stažení na internetových stránkách SRF: www.sunlightresearchforum.eu

Tisková zpráva České asociace zdravého opalování:

http://www.protext.cz/zprava.php?id=18697

Tisková zpráva ESA – evropský řídící orgán solárního průmyslu:

http://www.protext.cz/zadavatele.php?nm=%C4%8Cesk%C3%A1+asociace+zdrav%C3%A9ho+opalov%C3%A1n%C3%AD&lt=C

Česká asociace zdravého opalováníwww.cazo.cz

 

SOLÁRIUM

Bronz během nekolika návštěv. Opálení a relaxace v horizontálním či vertikálním soláriu. Rady a tipy od profesionálů.

TERMOHUBNUTÍ

Zlepšení prokrvení a krvetvorby. Efektivní úbytek tukové tkáně. Cílené hubnutí v problémových partiích.

Copyright © Blanka Matoušová 2019